Jak ubrać się na trening aerial jogi? 

Aerial joga zyskuje coraz większą popularność wśród entuzjastów fitnessu i jogi. Dzięki wykorzystaniu hamaków lub chust, ta forma aktywności pozwala na wykonywanie asan w powietrzu, co przynosi nie tylko nowy wymiar ćwiczeń, ale także zwiększa elastyczność i siłę. Odpowiedni strój na trening aerial jogi jest kluczowy, aby czuć się komfortowo i swobodnie. Jak więc ubrać się na zajęcia? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Wygodna i elastyczna odzież

Podstawą stroju na aerial jogę są wygodne, elastyczne ubrania, które nie krępują ruchów. Wybieraj legginsy wykonane z wysokiej jakości materiałów, które przylegają do ciała, ale jednocześnie zapewniają pełną swobodę ruchu. Unikaj zbyt luźnych spodni, które mogą zaczepiać się o hamak i utrudniać ćwiczenia.

Dobrze dopasowana koszulka

Koszulka powinna być dobrze dopasowana do ciała. Najlepszym wyborem będą topy sportowe, które przylegają do sylwetki i nie podwijają się podczas wykonywania asan. Unikaj koszulek z luźnymi rękawami, które mogą przeszkadzać w trakcie ćwiczeń.

Brak zamków i guzików

Podczas treningu aerial jogi unikaj ubrań z zamkami, guzikami, koronkami czy innymi elementami ozdobnymi, które mogą zahaczać się o materiał hamaka czy chusty. Gładkie, jednolite ubrania są najlepszym rozwiązaniem, ponieważ minimalizują ryzyko uszkodzenia hamaka i zapewniają komfort ćwiczeń.

Odpowiednie obuwie i skarpetki

Większość zajęć aerial jogi odbywa się boso, co pozwala na lepsze czucie podłoża i hamaka. Jeśli jednak wolisz ćwiczyć w skarpetkach, wybierz te antypoślizgowe, które zapewnią dodatkową stabilność. Unikaj standardowych skarpet, które mogą ślizgać się po macie lub podłodze.

Włosy i biżuteria

Długie włosy najlepiej związać w kucyk lub kok, aby nie przeszkadzały podczas ćwiczeń i nie plątały się w hamaku. Unikaj noszenia biżuterii, zwłaszcza dużych kolczyków, naszyjników czy bransoletek, które mogą zahaczać o materiał i stwarzać ryzyko kontuzji.

Odpowiedni strój na trening aerial jogi to przede wszystkim wygoda, elastyczność i bezpieczeństwo. Wybierając dobrze dopasowane ubrania z gładkich materiałów, unikając zamków i guzików oraz dbając o odpowiednią bieliznę, zapewnisz sobie komfort i swobodę ruchów podczas ćwiczeń. Teraz, gdy wiesz, jak się ubrać, czas ruszyć na matę i doświadczyć niesamowitych korzyści, jakie niesie za sobą aerial joga!