Dresy, krótkie spodenki czy leginsy sportowe – co lepiej sprawdzi się na siłowni?

Niejednokrotnie pisaliśmy o tym, że wybór odpowiedniego stroju na trening ma znaczenie. Dziś skupimy się na wyborze dolnej części odzieży sportowej. Dresy, krótkie spodenki i leginsy sportowe to trzy popularne opcje, które często znajdują się w szafach osób aktywnych. Która z tych opcji lepiej sprawdzi się na siłowni, zapewniając zarówno wygodę, jak i skuteczne wsparcie podczas treningu? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. W naszym artykule przeanalizujemy zalety i wady każdego z tych rodzajów odzieży sportowej, abyś mógł podjąć świadomą decyzję, dostosowaną do swoich potrzeb treningowych.

Dresy – idealne do lższejszych ćwiczeń

Każdy z nas ma w swojej szafie przynajmniej jedną parę dresów. Stanowią świetną bazę do codziennych stylizacji, gdy zależy nam na wygodzie oraz jeżeli lubimy sportowy look. Chociaż dresy są luźne i nie powodują dyskomfortu, to ich minusem jest zatrzymywanie wilgoci, co powoduje pocenie się, a nawet przegrzanie organizmu. Choć zazwyczaj dresy sportowe są szyte z bawełny, to materiał jest znacznie grubszy niż w przypadku leginsów. Z tego powodu ten rodzaj odzieży sportowej lepiej sprawdzi się podczas lekkich ćwiczeń niewymagających od nas rozciągania ciała, ponieważ ściągacze na nogawkach mogą być przeszkodą. 

Sportowe krótkie spodenki – ochłoda w upalne dni

Krótkie spodenki, tzw. szorty są doskonałym wyborem wtedy, gdy na dworze jest słonecznie i potrzebujemy ochłody. Sportowe spodenki nie krępują ruchów, a także podkreślają atuty wyrzeźbionej sylwetki. Należy jednak pamiętać o tym, aby dobrać odpowiedni fason do rodzaju wykonywanych ćwiczeń. Jeżeli chcemy wykonywać ćwiczenia klęcząc, na odsłoniętych kolanach mogą powstać bolesne otarcia. Z kolei podczas wykonywania skłonów warto mieć na sobie spodenki o takiej długości, by nie odsłaniały zbytnio pośladków. Świetnym rozwiązaniem są również podwójne spodenki, które składają się z warstwy przylegającej do ciała, a także z nieco luźniejszej warstwy.

Leginsy – twoja druga skóra podczas treningów

Nie bez powodu leginsy to najczęściej wybierany rodzaj odzieży sportowej na siłownię czy innego rodzaju treningi. Sa one dopasowane do naszego ciała, dlatego niestraszne im rozciąganie czy intensywne ćwiczenia. Elastyczny materiał doskonale pracuje podczas wykonywania przysiadów czy podskoków. Warunkiem jest jednak wybór odpowiedniego rozmiaru i wysokiej jakości termoaktywnego materiału, by leginsy nie zsuwały się z bioder, nie uciskały lub nie uwydatniały bielizny.